Wandalizm w naszym mieście

28.06.2021
Wandalizm w naszym mieście
Coraz częściej widzimy skutki zniszczeń, jakich dokonują wandale. Takie zdarzenia mają miejsce zarówno na ulicach, cmentarzach, w parkach i innych terenach służących wypoczynkowi. Niemal każdy dzień przynosi kolejne efekty dewastacji.
I tak w ostatnim czasie zdewastowano tereny rekreacyjne na osiedlu Zielona Dolina, ukradziono worek treningowy siłowni na osiedlu Jadwiżyn, urwano element bramownicy stojącej przy moście im. Bolesława Krzywoustego.  Niemal tuż po ustawieniu za cel wandalizmu obrano tablice informacyjne na cmentarzu, o których pisaliśmy niedawno.
 
Czasami możliwym jest ujęcie sprawcy, tak jak to stało się rok temu, gdy ujęto graficiarza niszczącego Park na Wyspie, jednak często jesteśmy zdani wyłącznie na Państwa czujność i informacje do odpowiednich służb o kolejnych tego typu ekscesach.
 
Pamiętajmy! Takie zniszczenia to uszczerbek w publicznym budżecie, ubytek środków, które mogłyby być wydane na inne pożyteczne Państwa potrzeby. To niemożność cieszenia się z obcowania na świeżym powietrzu. To czasami również kwestia bezpieczeństwa.
 
Poniżej zdjęcia pokazujące część ostatnich zniszczeń.